آموزشی

چگونه موهای خود را دکلره کنیم؟

محصولی که برای دکلره موهایتان استفاده می کنید، می تواند توسط متخصص مو به شما پیشنهاد داده شده باشد. راه‌های زیادی برای دکلره کردن مو در منزل وجود دارد.

رنگ کردن مو در خانه می تواند به طور موفقیت آمیزی انجام شود. البته که دکلره کردن کاملاً یک داستان مجزا می باشد. ممکن است یک روز صبح از خواب بیدار شوید و متوجه شوید که به جای رنگ موی بلوند دوست دارید که موهای خود را آمبره کنید. از هر ۱۰ نفر ۹ نفر برای رنگ موی خود به سالن آرایشی و افراد متخصص مراجعه می کند. به همین دلیل رنگ کردن مو در منزل کمی کار سختی می باشد.

پروسه دکلره کردن مو کم پیچیده است. عوامل زیادی دخیل هستند تا بتوانید به یک رنگ مو با استفاده از دکلره برسید. مثلاً وضعیت کلی موهای شما، زمانی که صرف می کنید و الگوی رنگ موی شما می تواند در نوع رنگی که در نهایت به دست می‌ آورید، موثر باشد. دکلره به طرز شگفت انگیزی ممکن است که به پوست سر شما آسیب بزند. گاهی اوقات ممکن است که رنگ بعد از دکلره تبدیل به زرد و نارنجی شود.

متخصصان زیبایی در این زمینه پیشنهاد می کنند که قبل از اینکه کل موهای خود را دکلره کنید، اول ریشه های مویتان را رنگ کنید. اگر کل موی سر شما به یکبار دکلره شود، در نتیجه دچار یک فرایند منحصر بفرد و پیچیده می شوید. که نمی توانید تا انتها آن را به خوبی پیش ببرید. البته که تمام این ها به نوع مو و رنگ موی کنونی شما نیز بستگی خواهد داشت. شما می توانید با آموزش رنگ مو و مش به صورت درست و اصولی، نگرانی خود را از بابت داشتن رنگ موی ایده آل و مورد نظر خودتان به صورت کامل از بین ببرید.

چه زمانی موی خود را دکلره کنیم و چه زمانی این کار را انجام ندهیم؟

دکلره کردن

اولین مرحله این است که تعیین کنید آیا موهای شما برای انجام دکلره به اندازه کافی سالم هستند یا خیر. اگر موی شما با مشکلاتی مثل وزی و خشکی و شکنندگی همراه است، بهتر است که کار دکلره را به یک متخصص رنگ مو بسپارید. زیرا می توانند مناسب ترین محصولات را برای موی شما انتخاب کنند و به تقویت آن نیز بپردازند.

همچنین باید سوالاتی از قبیل این که میزان رطوبت موهای من چقدر است، آیا موهای زبر و خشن دارم‌، آخرین باری که رنگ مو یا دکلره کردم و یا هر کدام از خدمات مربوط به مو را در سالن های آرایشی انجام دادم، چه زمانی بود؟. پاسخ دادن به این سوال ها می تواند در تصمیم گیری شما برای دکلره کردن نکردن موهایتان موثر باشد.

اگر رنگ موی طبیعی خودتان بلوند و یا قهوه‌ ای روشن می باشد، می توانید از رنگ موهای بلوند دائمی برای رنگ کردن ریشه هایتان استفاده کنید. البته ممکن است رنگ موهای دائمی نتواند هایلایت هایی که مد نظرتان است را برای شما به وجود آورد. اما حداقل نیازی به تمدید رنگ مو نخواهید داشت.

آمادگی برای انجام دکلره

ابزار های رنگ کردن مو

برای دکلره مو بهتر است که در حمام قسمتی را برای رنگ ‌کردن موها اختصاص دهید. اگر قصد دارید موهای خود را رنگ کنید پیشنهاد می کنیم که یک پارچه در کف حمام پهن کنید و هر وسیله ای را که نیاز دارید، روی آن قرار دهید تا مجبور نباشید وسط کار از حمام خارج شوید.

فکر کنید که قرار است آشپزی کنید و تمام مواد را پیش رویتان قرار دهید.

مواد و لوازم مورد نیاز:

 •  محصول همیشگی برای دکلره موهایتان.
 •  یک حوله قدیمی.
 •  کلیپس مو.
 •  شامپو.

 

نکات ضروری برای انجام دکلره

دکلره کردن مو

نکاتی که باید برای دکلره کردن رعایت کنید، عبارتند از:

 • موهای شما قبل از رنگ کردن باید کاملا تمیز و خشک باشد.
  یعنی هیچ گونه شامپو‌ی خشک ، محصول حالت دهنده، روغن و چربی اضافی و حتی روغن طبیعی نباید روی موهای شما یافت شود.
 • به یاد داشته باشید که حتماً باید در انتخاب محصول دکلره متناسب با نوع موی خود دقت کافی داشته باشید.
 • همچنین اگر هرگونه پارچه و یا لباس در حمام وجود دارد، هر چه سریع تر آن را بردارید. زیرا ممکن است محصول دکلره روی آن بریزد و رنگ آن را از بین ببرد.
 • باید یک پارچه کهنه مثل تیشرت کهنه دم دستتان باشد تا اگر محصولات روی زمین ریخت، هر چه سریع تر آن را پاک کنید.
 • تمام کارهایتان را باید نزدیک دوش حمام انجام دهید. تا بتوانید به راحتی هر چیزی را شستشو دهید و سریعاً به موهایتان شامپو بزنید. پروسه دکلره کردن مو
  موهایتان را به چهار قسمت دسته بندی کنید.
 • ممکن است بخواهید که دکلره را به بخش‌های کوچک ‌تری از موی خود بزنید اما باید مطمئن باشید که تمام قسمت های مو به محصولات دکلره آغشته شده باشد.
 • سپس محصول دکلره را با حدود 3 سانتی متر فاصله از پوست سر به موهایتان بزنید و کم کم به سمت پایین مو بیایید.
 • بسیار مهم است که از پوست سرتان شروع نکنید. بعد از این که کل موهایتان را به محصولات آغشته کردید، به سمت ریشه ها بروید و دکلره را به ریشه ها نیز بزنید.
 • اجازه دهید که فرایند دکلره بین ۲۰ الی ۴۵ دقیقه بسته به رنگ مویی که می خواهید و رنگ موی طبیعی خودتان، روی موها باقی بماند.
 • البته باید به دستورالعمل روی پکیج محصولات دکلره نیز دقت کنید. به زمانی که روی این محصول نوشته شده دقت کنید تا محصول را زیاد تر یا کم تر از زمان مقرر شده نگه ندارید. زمانی که مدت زمان دستور داده شده را سپری کردید، سریعاً موهایتان را شامپو بزنید.

نحوه مراقبت از مو بعد از دکلره

مراقبت کردن از مو

یکی از مهم ترین بخش های روشن کردن موی شما که فرقی ندارد آن را در خانه انجام داده باشید یا در سالن آرایشی، مراقبت از مو بعد از انجام این کار می باشد.

البته مراقبت از مو قبل از دکلره نیز بسیار پر اهمیت است. برای مراقبت از موهای خود می توانید از اسپری های موی ضد وز استفاده کنید. بعد از تمام شدن کار نیز با یک سشوار موهای خود را حالت دهید.

البته مراقب باشید که بیش از حد سشوار نکشید. زیرا باعث کم آبی موهای شما می شود و مواد مغذی مو را از بین خواهد برد. افرادی که موهای خود را زود به زود رنگ می کنند. و دچار خشکی مو و اثرات بدی در ظاهر آن می شوند، در نتیجه می توانند از براق کننده های مو نیز استفاده کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *